Відпочинок біля моря. Курорти України на Черному та Азовському морях. Бази відпочинку, готелі, пансіонати

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса, Миколаївська область
Кінбурнська коса
Повідомляйте, будь ласка, що телефонуєте з сайту LitoMore.com.ua
litomore.com.ua/resorts/kinburn
ОПИСБАЗИФОТОКАРТА

Кінбурнська коса

Приватний сектор, готелі, бази відпочинку 2022 на Кінбурнській косі

Кінбурн, Гілея, Волижин ліс - історія, легенди та міфи

Згадки про Кінбурнську косу можна знайти в письмових джерелах античних часів. В основі назви місцевості лежать турецькі слова «кіл» — волосся та «бурун» - мис (кінбурн). В XV столітті турки побудували на півострові фортецю Кілбурун, звідки і пішла нинішня географічна назва півострова і коси. Кінбурнська коса являє собою мис, довжиною близько 40 і шириною менше 10 кілометрів. Кінбурнська коса розташована між прісним Дніпро-Бузьким лиманом і солоною Ягорлицькою затокою. Коса, досить широка на початку, у найвужчій частині звужується до кількох метрів. Кінбурнська коса, площею понад 200 гектарів, входить до складу Чорноморського біосферного заповідника, а Ягорлицька затока з островами, косами та внутрішніми озерами віднесена до водно-болотних угідь міжнародного значення.

Кінбурнська коса — улюблене місце відпочинку на вихідні та свята для мешканців Миколаєва, Очакова та інших регіонів України. Дістатись сюди можна на катері морем або на автомобілі всюдихідного типу. Зупиниться на Кінбурнській косі на відпочинок 2022 року можна в місцевих готелях та базах відпочинку.
Кінбурнська коса Кінбурнська коса — тихе, віддалене від цивілізації місце, з природою, що збереглася у первозданному вигляді. Кінбурнська коса має свій неповторний мікроклімат. З одного боку вона омивається морською водою, з іншого — прісними водами Дніпра, суша вкрита буйною трав'яною рослинністю, сосновим і дубовим лісом. Через велику кількість цілющих трав Кінбурнську косу іноді називають аптекою просто неба. На косі росте понад 500 видів рослин, багато з яких є лікарськими - ромашка, чебрець, валеріана, звіробій, м'ята, безсмертник піщаний, золототисячник тощо. У сосновому лісі багато білих грибів.

Кінбурн, Гілея, Волижин ліс

Одна з найвідоміших визначних пам'яток Кінбурнського півострова — Волижин ліс, що є залишком лісів стародавньої країни Гілеї. Давньогрецький історик Геродот писав, що Гілея існувала тут у V столітті до нашої ери. Тоді Кінбурнська Коса була вкрита густим лісом. Залишки реліктових лісів можна зустріти і зараз у вигляді ділянок з невеликими гаями дуба, берези, вільхи та осики, розкиданих серед піщаних просторів коси. Вода, спека, вологість, сонце, що палять, сприяють швидкому розростанню дерев і трави в піщаних низинах. Такі місця густо заростають папоротею, болотяними рослинами, дерева щільно обвиває виноград і хміль, утворюючи таємничі та містичні "саги", як їх називають місцеві жителі. Там темно, страшно, топко, все нагадує джунглі, повиті ліанами з гадюками, вужами, павуками тощо. Рідко хто з місцевих жителів заходить у саги. Рідкісний турист звідти виходить. :)
У Волижиному лісі гніздяться багато видів птахів, у тому числі сірий журавель, лебідь-шипун та орлан білохвостий – лише близько 300 видів. Понад 60 видів тварин занесено до Червоної книги України. Кінбурн — одне з найулюбленіших місць проживання рожевих пеліканів, здалеку обрисами птеродактилів, що нагадують, але напрочуд граціозних у польоті.
І ще одна визначна пам'ятка Кінбурнської коси — в околицях села Покровка збереглося одне з найбільших у Європі місць, де ростуть дикі орхідеї. Цвісти вони починають на початку травня.

На Кінбурні є також озера з лікувальними грязями. Купання в солоному озері, аплікації білою глиною та грязями допомагають при остреохондрозі. За відгуками експертів, лікувальний ефект від їхнього впливу на організм не поступається лікувальним ефектом від процедур у Мертвому морі.

Легенди та історія краю

Завдяки географічному розташуванню Кінбурнська коса завжди мала важливе значення. Деякі історики вважають, що за часів князя Святослава на острові Березань, що знаходиться неподалік, зупинялися торгові судна перед далекою дорогою Чорним морем. Острів мав і інші назви, грецьку – Борисфеніда, давньоруську – Білий Берег (Білобережжя). Торговий шлях пов'язував Прибалтику та скандинавські країни з південними районами Київської Русі та Візантійською імперією. До Візантії з Прибалтики та Скандинавії везли хліб, ремісничі вироби, срібло в монетах, хутра, мед, віск, бурштин, зброю. Назад - вина, прянощі, фрукти, дорогі тканини, ювелірні вироби.
Острів Березань Шлях із Києва до Константинополя тривав 30-40 днів. Зупинялися судна у гирлі Дніпра на острові Березань або на острові Хортиця на Дніпрі. Ще один пункт зупинки був на острові Зміїний біля дельти Дунаю. У свій останній похід на островах Білобережжя зимував князь Святослав, коли повертався із Візантії після підписання договору.
З Кінбурнської косою пов'язано чимало гарних та незвичайних легенд.
Це історія про зухвалих амазонок, які жили за законами матріархату і приносили в жертву богам полонених красивих чоловіків, про перемогу над ними Геракла.
У переказах можна знайти історію про грандіозну морську перемогу Ахілла, на честь якої він влаштував тут атлетичні ігри.
Легенди розповідають і про те, що на косі колись височів величний храм богині землеробства та родючості Деметри.
Згідно з ще одним переказом тут шумів листям священний гай богині Гекати, володарки Місяця, чаклунів та привидів. Ті, хто бачив саги на Кінбурні, цьому справді можуть повірити.
Найбільш інтригуюче повір'я — скіфи вважали цю місцевість священною і сховали тут свій головний скарб – скіфське золото.
Є й достовірні факти. На Кінбурнському півострові розташовані кілька соледобувних озер. Сьогодні місцеві жителі вживають йодисту сіль із цих озер для харчування, солять рибу. Деякі шматки ніжно-рожевої кристалічної солі виростають до 15 кг. Раніше сюди по сіллю приїжджали чумаки.

Проживання на Кінбурнській Косі: готелі, кемпінги, бази відпочинку

Туристичні об'єкти, екскурсії та цікаві місця

  • півострів Березань - давньогрецьке поселення Борисфен;
  • кінбурнські грязьові та солоні озера, поклади білої глини;
  • мілководдя Ягорлицького затоки, шпиль коси (стрілка) — місце, де зустрічаються води Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря;
  • реліктові гаї — Волижин ліс, таємнича Ковалевська сага;
  • урочище «Комендантське» з гарними дубовими гаями;
  • залишки турецької фортеці Кінбурн;
  • козацький хрест, встановлений на згадку про першого кошового отамана Чорноморського козацтва Сидора Білого;
  • пам'ятник графу Олександру Суворову на місці розташування батареї (блок-форт), яка відіграла рішучу роль у розгромі турецького флоту.

Курорти біля Кінбурнської Коси

Кінбурська коса: де знаходиться

Кінбурнська коса знаходиться в Очаківському районі Миколаївської області приблизно за 4-7 км від Очакова. Прямої дороги немає, добиратися необхідно катером з Очакова, автобусом або машиною з боку Херсона через село Геройське.

Кінбурська коса: як дістатися

Доїхати на Кінбурнску косу можна на автомобілі, катері чи автобусом. Маршрути руху, як краще дістатися на Кінбурську косу:
  • Миколаїв - Кінбурнська Коса. Влітку ходить автобус "Миколаїв – Кінбурнська Коса", відправлення о 16:45 від Центрального автовокзалу. Маршрут: Миколаїв, Херсон, Цюрупинськ, Гола Пристань, Збур'ївка, Геройське, Василівка, Покровка. Час у дорозі – близько 5 годин
  • Миколаїв — автобус на Очаків, потім - катером до Кінбурнської Коси.
    Час у дорозі: автобус до Очакова — близько 60 хв., катер — близько 50 хв.
    Швидкохідним катером — 10-12 хв. Вартість проїзду на катері — 100-130 грн.
    З причалу 333 о 7,13,17 годині ходить баркас на косу.
  • З Миколаєва до Очакова машиною. Залишаєте машину на платній стоянці, що охороняється прямо на причалі (20-30 грн/добу). Далі -  катером на косу або машиною в Римби.
  • Як доїхати на Кінбурнську косу машиною. Автомобілем через Херсон, Цюрупинськ, Голу пристань, Збур'ївку, Геройське, потім - 25 км по піску та бездоріжжю. За Геройським і починається Кінбурн. У районі коси розташовані населені пункти: Римби, Василівка, Покровка та Покровські хутори. Місцеві жителі їздять не тільки на позашляховиках, але проїхати там можна повнопривідним автомобілем та тільки, якщо ви добре знаєте дорогу. Фраза «лопата — найкращий друг автомобіліста» дуже доречна для Кінбурна. «Чим крутіше джип — тим далі бігти за трактором» ще краще підходить для опису тутешньої дороги. Машину краще залишити на стоянці у с. Геройське, де закінчується асфальтована дорога і діставатиметься з Римби. Час у дорозі від Геройського — близько півтори години.

Рейси на Кінбурнську косу з Очакова: розклад 2021

Катер Очаків-Кінбурнська коса 2021, рейси з Очакова на Кінбурнську косу щоденні.

< td width="319">Відправлення з Кінбурнської коси
Відправлення з Очакова (центральний пляж)Прибуття на Кінбурнську косу
8:008:20
9:30< /td>9:50
11:0011: 20
17:0017:20
Прибуття в Очаків
8:308:50
10:0010:20
16:3016:50
18:0018:20

Рейси на Кінбурнську косу з Миколаєва: розклад 2021

Катер Очаков-Кінбурнська коса 2021, рейси з Миколаєва на Кінбурн будуть здійснюватися у всі дні тижня за винятком вівторка.

Відправлення з Миколаєва (Каботажний мол)Прибуття на Кінбурнську косу
8:009:45
Відправлення з Кінбурнської коси Прибуття в Миколаїв
18:0019 :45

Корисна інформація

🔷 1. Кінбурнська коса житло, ціни 2022 року?

Ціни 2022 року на житло на Кінбурнській косі починаються від 500 грн за номер у низький сезон. Детальну інформацію дивіться на сторінці Кінбурнська коса - житло та ціни.

🔷 2. Кінбурнська коса бази відпочинку – хто працює у 2022 році?

Бази відпочинку на Кінбурнській косі, що працюють у 2022 сезоні, дивіться в розділі Бази відпочинку та готелі на сайті LitoMore.com.ua

🔷 3. Кінбурнська коса - історія та легенди

Історію Кінбурнської коси дивіться в розділі Кінбурнська коса історія

🔷 4. Катер Миколаїв-Кінбурнська коса

Рейси на Кінбурнську косу з Миколаєва, розклад 2021 вказані в розділі Рейси на Кінбурнську косу.

🔷 4. Катер Очаков-Кінбурнська коса

Рейси на Кінбурнську косу з Очакова, розклад 2021 вказані в розділі Рейси на Кінбурнську косу.

🔷 5. Кінбурнська коса – пляжі, море, фото!

Фото пляжу на Кінбурнській косі та морі доступне на сторінці Кінбурнська коса фото

🔷 6. Кінбурнська коса – пам'ятки?

Визначні місця на Кінбурнській косі - Волижин ліс, Ковалевська сага, залишки турецької фортеці Кінбурн... Більше - у розділі Визначні пам'ятки

🔷 7. Кінбурнська коса – як дістатися?

Доїхати на Кінбурнську косу можна катером, рейсовим автобусом та приватними перевізниками. Інформація про варіанти трансферу вказана в розділі Чим дістатися до Кінбурну


Схожі статті

Будакська коса в Затоці

Тузловська коса в Лебедівці

Скадовськ та острів Джарилгач


Кінбурнська коса 2022. Історія, легенди, екскурсії. Відпочинок на морі на Кінбурнській косі
*Використані матеріали: Савіна Ольга, http://familyphoto.com.ua
Кінбурнська коса